Ünnepeink

Az ünnepek is mások a Montessori iskolában! Családiasak, meghittek, élményt adók. Olyan pillanatok, amelyekre sok év múlva is szeretettel gondolunk vissza! Sok-sok ünneppel színesítjük mindennapjainkat. Felkészülünk, lelkesedünk, s ha eljön a nap, kitárjuk a szívünket!

Szakítottunk a hagyományos iskolák hosszúra nyúlt, feszengős, lélektelen ünnepélyeivel. Legyen az épp egy nemzeti ünnep, vagy karácsony, vagy egy születésnap, mi a saját örömünkre ünnepelünk! Mindenki hozzátesz valamit a saját habitusának megfelelően: valaki verset, valaki énekhangok, valaki egy megszólaltatott hangszert, valaki egy sokat mondó tekintetet... Nincs külső kényszer, nincs magamutogatás. Az ünnep értünk van, hogy kiemeljen a mindennapokból. Nem a külső csillogásért, hanem a lélek öröméért!