Így tanulunk mi

2017-ben nyitottuk meg iskolánkat, a már meglévő bölcsőde és óvoda mellé. Egy olyan családias, kis létszámú intézményt alapítottunk, ahol a legfőbb cél az, hogy a gyerekek jól érezzék magukat, örömmel tanuljanak, ingergazdag környezetben teljenek napjaik, s emellett színvonalas, modern, gyakorlatias oktatásban részesüljenek. Alapvetően hiszünk abban, hogy tanulni öröm is lehet! Hisszük, hogy olvasni jó; hisszük, hogy a matek érdekes is lehet! Azt valljuk, hogy önmagunkhoz képest kell fejlődni. Az iskolának életrevaló, boldog embereket kell nevelni! A Montessori pedagógiával 15 éve ismerkedtünk meg alaposabban, azóta folyamatosan keressük azt a mezsgyét, ahol az érvényben levő magyar jogszabályok, a NAT és a Montessori pedagógia együtt, egységben tud működni. A Montessori pedagógia klasszikus irányvonalát az új, korszerű pedagógiai módszerekkel, digitális technikákkal egészítjük ki.

Montessori azt vallotta, hogy "amit a kéz megtanul, azt az elme nem felejti"!  E gondolat szellemében a mi iskolásaink nem csupán a hagyományos tanítási-tanulási módszerrel tanulnak. A tanórák taneszközökben bővelkednek, színesek, játékosak. Az élmény-centrikus tanulás  motiválja a gyerekeket, gyakorlatias és tartós tudást hordoz. A Montessori pedagógia egyik fontos alaptétele szerint, annál tartósabb a tudás, minél több érzékelési területet vonunk be a tanulási folyamatba!  A tananyag tehát úgy épül be hatékonyan a hosszútávú memóriába, ha azt több érzékelési csatornán közvetítjük a gyerekek felé. A Montessori iskolában a gyermek nem egy passzív "hallgató", aki a tanórán az iskolapadban ülve hallgatja a tanárt. Nálunk megváltoznak a szerepek. A tananyagot kártyákra, játékokra, különféle taneszközökre dolgozzuk, így adjuk át a tudást. A gyermek a tanulnivalót nem csupán meghallgatja, hanem érzékeli a színek, a formák, a tapintás útján. Kirakós játékokkal,  csoportosítható kártyákkal, modellekkel, fotókkal, információs szőnyegekkel, térképekkel, gyöngyökkel, apró eszközökkel, stb. munkálkodunk a tanórákon. A gyerekek mozgástere nagyobb: feláll, eszközért megy; a szőnyegen, babzsákon, vagy a világító asztalnál old meg feladatokat, vagy az padnál ülve végez írásbeli feladatot. A gyerekek differenciáltan dolgoznak, mindenki más-más feladaton, a saját tudásszintjének megfelelően. A Montessori osztálytermek mindegyike "előkészített környezet", ahol élmény tanulni!

Iskolánkban a klasszikus Montessori elveket új, korszerű pedagógiai módszerek és digitális technikák alkalmazásával egészítjük ki. , Fontosnak tartjuk a tanulók csoportos, páros, egyéni, projektekkel segített oktatását. Tanulóinknak 1. osztálytól informatikai ismereteket nyújtunk, segítjük őket, hogy könnyedén eligazodjanak az online tanulás világában is. Általános iskolánk az állami iskolák bizonyítványával egyenértékű bizonyítványt ad. Pedagógiánk az állami alaptantervet (NAT) követi, de kiegészíti, ötvözi a Mária Montessori által kidolgozott pedagógiai alapelvekkel és módszerekkel.