Iskolakert, kert-pedagógia iskolánkban

Egy kis kertészeti ismerethez hozzáadjuk a közvetlen környezetünk megóvását, az együtt munkálkodás örömét, a feltöltődést és a játékot... És persze a közösségépítést, a jó csapatmunkát! Íme, ez a mi iskolakertünk, a Montessoriban!

Az iskolakertet a Montessori pedagógia jegyében, az önálló életre nevelés céljából alakítottuk ki. A gyerekek minden évszakban munkálkodnak a kertben, zöldségeket termelnek, virágokat gondoznak, fűszernövényeket termesztenek. Tél végén csíráztatnak, palántákat nevelnek, majd kora tavasztól veteményeznek, beültetik a kis ágylásokat. Gyomlálnak, kapálnak, öntözik a növényeket. A nyári-őszi szüretek kapcsán mindig van lehetőség a növények tanulmányozására, botanikai tanulmányokra.

Állatbarát, madárbarát kertünk sok lehetőséget nyújt az állatok megfigyelésére. Madárodúkat, süntanyát, rovarodúkat alakítottunk ki. Tanulóink rendszeresen, a heti rendünkbe illesztve vesznek részt kertpedagógiai foglalkozásokon. Célunk a Zöld Iskola és Öko-iskola programokban való aktív részvétel.hatsz, vagy szükség esetén képeket vagy táblázatokat illeszthetsz be.