Angol nyelven minden nap

A Montessori pedagógia, a kozmikus nevelés hangsúlyozásával, fontosnak tartja, hogy a gyerekek mielőbb megismerjék az idegen nyelveket. Iskolánkban már az          1. osztálytól biztosítjuk az angol nyelvvel való játékos ismerkedést, a hét minden napján. A nyelvtanárok mellett anyanyelvi tanár is foglalkozik a gyerekekkel.

Az idegen nyelv tanulása kisgyermek korban még ösztönös. Ha valaki már korán ismerkedik az idegen nyelvekkel, valószínű, hogy gyorsabban fogja azokat megtanulni, s ezzel megalapozza a későbbi tanulást, befolyásolja a más nyelvek és kultúrák iránti későbbi fogékonyságot. Nem újdonság ez a Montessori óvodából érkező kisiskolásoknak, hiszen ők már az óvodánkban is természetes környezetben találkozhattak, minden nap, az idegen nyelvvel.
Az iskolában a tanulóink is naponta vesznek részt angol nyelvi foglalkozásokon, ahol sok-sok Montessori eszközzel, játékkal, dalokkal, mondókákkal tanulnak. A napi angol foglalkozásokon kívül, a kommunikációs angol erősítésére, angol nyelvi lektor is segíti munkánkat. Az anyanyelvi tanárral kizárólag angol nyelven játszanak, társalognak a tanulók.

A felső tagozatos diákjaink már tudatosan tanulják a nyelvet, tanórák keretében és fakultatív jelleggel is. Nyelvtanár és angol nyelvi lektor segíti őket, a hét minden napján. Kártyajátékokkal, saját készítésű eszközökkel tesszük a nyelvtanulást mozgalmasabbá, élvezetesebbé.

A Montessori iskola erősségei közé tartozik az emelt óraszámú angol nyelv tanulása, sok-sok Montessori eszköz, játék segítségével. Német nyelven való tanulásra fakultáció keretében biztosítunk lehetőséget.